Черкаський підприємець Ян Грабов разом із дружиною професійно займаються ювелірною справою. Тривалий час співпрацює з Черкаським міським центром зайнятості щодо підбору кваліфікованих працівників.

    Як відомо, золотарство завжди було поміж фізикою, лірикою і мистецтвом. Аби стати ювеліром, майстру треба бути художником і скульптором, володіти знаннями одночасно з креслення, фізики і хімії, а ще бути достатньо акуратним та мати естетичний смак.

     Ян Грабов свої професійні вміння перейняв від батька. Його трудова діяльність розпочалася після закінчення навчання в школі. Уже через два тижні після останнього дзвоника, чоловік пішов працювати майстром-ювеліром.

     Тривалий час він був найманим працівником, займаючись ремеслом, азам якого навчився ще в юному віці.

   Оволодівши тонкощами ювелірної справи та маючи за плечима професійний досвід, у 2009  році чоловік вирішив започаткувати власну справу. Свою роботу він починав із виготовлення срібних прикрас, оскільки такий матеріал значно дешевший у закупівлі ніж, наприклад, золото. Найняти працівників на старті розвитку, які б допомагали в бізнесі, змоги не було, тому все робив власноруч.

       Ремонтував вироби та виготовляв нові, а у 2016 році разом із дружиною відкрив власну торгівельну точку. Тоді і виникло питання в підборі відповідних працівників.

       До фахівців служби Ян звернувся, щоб знайти продавців та ювеліра-модельєра. Оскільки робота має свої особливості, підприємцю порадили взяти людей на стажування. Саме так, безробітний, перебуваючи на обліку, має змогу проявити свої знання і вміння безпосередньо на робочому місці, а роботодавець – придивитися до претендента та прийняти остаточне, виважене рішення щодо працевлаштування стажера.    

     Сьогодні разом із Яном працює ще один ювелір та два продавці. Чоловік мріє, щоб його діти продовжили сімейне ремесло, але говорить, що врахування інтересів і побажань дітей щодо професійного майбутнього – перш за все.

      «Таке ремесло вимагає терпіння, ґрунтовності, старанності і точності. Тому своїх працівників ми навчаємо в процесі роботи, але головні вимоги – це порядність, ввічливе ставлення та вміння знайти спільну мову з клієнтом», – говорить підприємець.