Не уявляєте свого життя без солоденьких смаколиків? Хочете поласувати рум’яними булочками та запашними тістечками, які буквально тануть у роті? Тоді вам до магазину-кафе «Джем», що в Коропі Чернігівської області! Його господиня Юлія Лаврик задовольнить смаки найвибагливішого гостя. А от її мрія стала реальністю завдяки службі зайнятості.

Свого часу пошук роботи привів жінку до Коропського РЦЗ, де вона дізналася про можливість відкрити власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово. Як фаховий фінансист-економіст (Юлія закінчила Полтавський університет споживчої кооперації – Авт.) вона добре все обміркувала, порахувала і зважилася ризикнути. Робити вирішила те, що добре вміє, а саме: куховарити. Юлія Лаврик з дитинства захоплювалася випічкою. Родина, друзі та родичі завжди були в захваті від її солоденьких творінь.

Пройшовши за направленням служби зайнятості навчання на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець», жінка успішно захистила бізнес-план на тему «Випічка та реалізація тортів, тістечок та інших кондитерських і хлібобулочних виробів» і навесні торік отримала виплату допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. В центрі міста, де завжди людно, підприємниця відкрила магазин-кафе «Джем». Господиня пропонує відвідувачам запашну свіжу випічку (торти, тістечка, булочки і навіть піцу), ароматну каву, молочні коктейлі та морозиво. В «Джемі» можна не лише придбати вже готову продукцію, зроблену з любов’ю руками майстрині та її помічниці, а й за бажанням щось замовити на майбутнє, скажімо, торт на свято чи банкет.

Асортимент кондитерських виробів постійно розширюється. Роботи вистачає, тому Юлія працевлаштувала до себе одного кондитера. Знайти потрібного працівника їй допомогли фахівці Коропського РЦЗ, ще й порадили як заощадити кошти, чим вона і скористалася. За працевлаштування безробітної на нове робоче місце підприємниця цілий рік отримувала компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що дозволило їй зекономити та спрямувати гроші на розвиток бізнесу.

У Коропі в усіх продовольчих магазинах, та не тільки в них, можна придбати кондитерські вироби, але домашніх смаколиків там не зустрінеш. Це добре розуміють коропчани, яких Юлія Лаврик уже покорила своєю кулінарною майстерністю та гостинністю.