Житель Бахмута Андрій Кузнєцов перетворив давнє захоплення на справу свого життя. Андрій відкрив у місті студію дитячої анімації «Гоголь-Моголь».

Психолог за освітою, майже все професійне життя Андрій працював педагогом-організатором. Втративши роботу, звернувся до Бахмутського міського центру зайнятості, де йому і запропонували започаткувати власну справу. Андрій дистанційно закінчив курси «Основи підприємницької діяльності», успішно захистив бізнес-план, отримав одноразово допомогу по безробіттю на започаткування власної справи.

Ідея відкрити студію дитячої анімації прийшла ще тоді, коли Андрій працював у школі і займався з дітьми улюбленою справою, яку, до речі,  опанував самотужки. Вихованці гуртка знімали ролики, робили відео і фільми. У 2010 році творчий колектив Андрія зняв мультфільм про Бахмут «Сказ про те, як козаки ліс врятували та вугілля винайшли». Анімаційний фільм здобув нагороду на міжнародному конкурсі «Жили-були».

«Виготовлення анімаційних фільмів розвиває моторику, творчі здібності і командний дух у дітей, – говорить Андрій. –  Саме покадрова зйомка у стилі Stop motion (лялькова анімація)  – це робота цілої команди».

З травня цього року підприємець орендує частину приміщення в Академії розвитку інтелекту «Smartum», набирає групи по 6-8 дітей, щоб усім вистачило знімальних місць. На гроші, які отримав від служби зайнятості, чоловік придбав ноутбук для анімації, спеціальні програми, освітлення, матеріали для малювання і ліплення, виготовив рекламні буклети.

Про виробничий анімаційний процес підприємець розповідає так: «Для якісної і комфортної роботи необхідно обладнати знімальне місце, де є монтажний стіл, камера, освітлення, ноутбук. Є спеціальні правила створення анімаційних роликів. Усі діти різні, кожному треба підібрати діяльність до душі. На виробництво фільму в середньому витрачається від 3 до 6 місяців. Можна робити швидкий експромт. Тривалість проєкту залежіть від складності персонажу, того, чи буде він рухатись і як саме. Найскладнішою є лялькова анімація. Спершу діти шукають ідею для майбутнього мультфільму. Допомагає цьому процесу гра в асоціації, оживлення неживої природи, вміння побачити незвичайне в звичайних речах. Наступний етап – розробка персонажів. Далі треба побудувати сюжетну лінію, продумати історії, зробити розкадровку, створити фон і виготовити персонажів».

Один з вихованців бахмутської студії дитячої анімації «Гоголь-Моголь» Микита Мартиненко створив мультфільм «Гроза», який  посів перше місце у вільній номінації конкурсу відеороликів «З любов’ю до рідного краю». Конкурс  проводив Клуб Підприємців Краматорська. У подарунок від організаторів конкурсу хлопець отримав планшет.

У вересні цього року Андрій Кузнєцов планує набирати нові групи.. Чоловік мріє навчати анімації дорослих, робити спільні проєкти батьків і дітей, знімати вітальні відеоролики.

Андрій вважає: «Щоб стати підприємцем, треба від мрій і фантазій переходити до розрахунків. Проєкт потребує чіткого фінансового плану і деталізації етапів його реалізації. Словом, переходьте від емоцій до чисел».