Професійне навчання безробітних проводиться службою зайнятості з урахуванням вимог ринку праці, на замовлення роботодавця, а також для зайняття підприємницькою діяльністю.

У 2021 році було розроблено та запроваджено 92 програми навчання за частковими кваліфікаціями, у тому числі за підтримки міжнародних проєктів, а також організовано професійне навчання за цими програмами 1838 осіб, з них 1821 зареєстрований безробітний.

Навчання за частковими кваліфікаціями є затребуваною послугою, враховуючи терміни та гнучкість підходів до складання програм навчання.

Зокрема, на виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та ДЦЗ, укладеним 25.03.2021, в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» проведено низку заходів щодо забезпечення умов для отримання кваліфікацій, пов’язаних з енергоефективністю, шляхом підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації незайнятого населення у відповідності до потреб роботодавців.

За підтримки експертів проєкту та у співпраці з потужними роботодавцями ТОВ «С.І.Т.Е.К.», ТОВ з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік (Україна)», ТОВ «РЕХАУ», ТОВ «Світондел»:

  •  сформовано короткострокові (60 годин) програми навчання за частковими кваліфікаціями – «Ізолювальник з термоізоляції», «Спеціаліст з монтажу пласких покрівель», «Монтажник віконних та дверних конструкцій», «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» з можливістю дистанційного навчання за кожною з програм;
  • у липні 2021 року проведено навчання 11 педагогічних працівників Львівського, Рівненського, Одеського, Харківського ЦПТО ДСЗ. Теоретичне навчання та практичне відпрацювання навичок здійснювалось на базі роботодавців ТОВ «С.І.Т.Е.К.», ТОВ «РЕХАУ», ТОВ «Світондел», ТОВ «Хенкель Баутехнік (Україна)».

Протягом серпня-листопада 2021 року пройшли професійне навчання 55 зареєстрованих безробітних за програмами здобуття часткових кваліфікацій:

  • «Ізолювальник з термоізоляції» (18 осіб) на базі Харківського та Львівського ЦПТО ДСЗ;
  •  «Монтажник віконних та дверних конструкцій» (37 осіб) у Одеському та Рівненському ЦПТО ДСЗ.

З метою актуалізації змісту професійного навчання, впровадження актуальних напрямів підготовки на замовлення роботодавця, посилення співпраці у сфері професійного навчання зареєстрованих безробітних за програмами часткових кваліфікацій у сфері енергоефективності Державним центром зайнятості  восени 2021 року укладено відповідні Меморандуми про співпрацю з ТОВ «РЕХАУ» та ТОВ з іноземними інвестиціями «Хенкель Баутехнік (Україна)».

Державна служба зайнятості організовує професійне навчання за освітніми програмами в напрямку ІТ індустрії. Потягом 2021 року понад 1 тис. осіб з числа зареєстрованих безробітних пройшли професійне навчання за освітніми програмами з набуття ІТ навичок.

Центрами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (далі – ЦПТО ДСЗ) розроблено 35 освітніх програм для ІТ напрямку, таких як «Практичне тестування програмного забезпечення. QC – тестування», «Основи комп’ютерної графіки», «Застосування цифрових навичок для роботи з електронними інформаційними он-лайн ресурсами та послугами» та ін.

Також, розроблено програми курсів цільового призначення «Користувач ПК: офісні технології та Інтернет»; «Користувач ПК: створення публікацій та презентацій»; «Інтернет. Сучасні комунікаційні та інформаційні технології»; «Інтернет 55+», «Технологія обробки і керування верстатами з ПК та промисловими роботами-маніпуляторами з основами слюсарної справи», «Створення персонального інформаційно-освітнього простору сучасного педагога» та ін.

З 2020 року у ЦПТО ДСЗ впроваджуються технології дистанційного навчання. У 2021 році – 22,1 тис. осіб з числа безробітних пройшли професійне навчання із застосуванням дистанційних технологій, що дало змогу підвищити якість надання освітніх послуг, мотивувати доросле населення до професійного навчання та отримання робітничих професій для подальшого працевлаштування.