Децентралізація від 17.08.2023

В Українському кризовому медіа-центрі представники центральних органів влади, міжнародних організацій, регіональної влади та місцевого самоврядування обговорили можливості економічної та соціальної реанімації громад в умовах війни.  Публічне обговорення організовано Програмою USAID DOBRE спільно з Міністерством розвитку громад та територій.

Ключові тези спікерів ми зібрали у окремі публікації.

Тамара Сохацька, заступниця директора Державного центру зайнятості:

«Якщо у вас виникає питання, як написати бізнес-план, приходьте, будь ласка, до нас. Ми проводимо заняття, де будемо детально обговорювати, як краще заповнити бізнес-план, опрацьовуватимемо питання оподаткування, зокрема його юридичні аспекти.

Ми пропонуємо також активні програми, які можуть допомогти громадам:

Перше – це оплачувані  громадські роботи. Ми фінансуємо їх за рахунок коштів Фонду. Громадські роботи  можуть сприяти покращенню у громадах і ви можете на власний розсуд  розширити перелік такими видами робіт, які вам насправді потрібні, і скористатися цим напрямком.

Урядом затверджено Постанову №331 від 20 березня 2022 року щодо компенсації роботодавцям витрат на створення нових робочих місць. На сьогодні 5700 підприємств отримали від держави 95 мільйонів гривень компенсації. Вони створили 9500 робочих місць.

Крім того, затверджена Програма, відповідно до статті 24-1 Закону України “Про зайнятість”. Ми надаємо грошову компенсацію роботодавцям за те, що вони працевлаштовують ВПО  і компенсацію працевлаштованим ВПО на переїзд або на  проходження медогляду для працевлаштування.

Ще ми займаємося навчанням та перенавчанням. У нас є свої 11 центрів професійно-технічної освіти, де є відповідні програми. Ми також працюємо з міжнародними донорами щодо створення короткострокових курсів саме під замовлення роботодавців.

На ці всі інструменти у нас є кошти, і їх використання - надзвичайно важлива справа як для громад, так і для всієї держави, тому що зараз головне, щоб люди мали роботу».

Підсумки обговорення можна переглянути за лінком.