Живі емоції крізь призму об’єктива: як фотографиня з Покровська перетворилася на соціально активну бізнес-леді

Жителька Покровська Наталя Майорова, покинувши у березні 2018 року роботу на телебаченні, стала успішною фотографинею та підприємицею.

Вона перша реалізувала в місті соціальний проєкт «Візьми друга з притулку». 

Освіту Наталя має юридичну та економічну. До того, як взяти в руки фотоапарат, вона працювала на місцевому телеканалі «Орбіта» кореспонденткою і телеведучою, вела проєкт. Але попри цікаву роботу, жінка прагнула працювати на себе, мати власну справу. Щоб реалізувати мрію, вона звільнилась з роботи та звернулася по допомогу до Покровського міського центру зайнятості. У грудні 2018 року Наталя, вирішивши організувати бізнес, отримала від служби зайнятості одноразову допомогу по безробіттю на започаткування власної справи.

Кошти, які вона отримала, витратила на покупку фототехніки. Наталя також отримала грант від Данської Ради у справах біженців на перекваліфікацію та перевчилася на фотографа у Львівській школі фотографії «Сhik!».

«Ідея стати фотографинею прийшла до мене тоді,  коли я працювала на телебаченні. Я часто робила світлини закулісного бекстейджу, отримувала від фотографування неабияке задоволення», –  розповідає Наталя.

Сьогодні жінка має кілька замовлень на місяць, клієнтів шукає через Інстаграм. Знімає, дітей, вагітних жінок, родини, весілля, дні народження. Наталя пропонує послуги з підготовки високоякісного бізнес-контенту для соцмереж, робить інтер'єрну та предметну фотозйомку.

І хоча Наталя як бізнес-леді ще тільки починає, вона вже має досвід соціального підприємництва. Жінка є місцевою активісткою та організаторкою Покровського соціального фотопроєкту «Візьми друга з притулку». Героями фотосесії стали знедолені тварини місцевого притулку, авторкою якого є голова громадської організації «Покровське товариство захисту тварин» волонтерка Дар’я Корх.

Про ідею створити соціальний проєкт Наталя розповідає: «Мені дуже подобаються різні проєкти, я люблю їх реалізувати від початку до кінця. На створення фотосесії мене наштовхнув власний досвід подорожей. Я часто бувала за кордоном: Польща, Чорногорія, Австрія, Болгарія. Там зовсім інше ставлення до тварин, зокрема безпритульних. Саме це і є показником рівня моральності будь-якого суспільства. Адже той, хто жорстокий і байдужий до тварини, обов'язково так само поставиться  і до людини. Тож я вирішила привернути увагу людей до знедолених тварин, кожна з яких має свою історію зради і страждань».

У дводенній безкоштовній фотосесії взяли участь 30 небайдужих місцевих мешканців: волонтерів, військових, спортсменів, журналістів, студентів, школярів, підприємців, творчих людей різних сфер діяльності. До проєкту також долучились добровольці, які прихистили чотирилапих сиріт. Молода фотохудожниця прагнула достукатися до кожного серця, щоб хвостаті та пернаті герої знайшли новий дім. Ідеєю проєкту став заклик: «Чотирилапого друга не обов’язково купувати, його можна забрати з притулку, подарувавши щасливу родину і оточивши любов’ю».