Публікація на сайті  "vsim.ua" від 04.07.2019. Автор: Олександра Клименко
  • З початку року в місті запровадили нову систему працевлаштування.
  • Відтоді її реалізаторами є кар’єрні радники.
  • Як нині працює програма, дізнавались журналісти vsim.ua.

Якщо клієнту не змогли підібрати роботу працівники центру зайнятості, то в хід вступає кар’єрний радник. Нововведення ввели з початку цього року. Відтак з початку реалізації програми, на Хмельниччині працевлаштували понад 12 тисяч осіб.

Як працює карєрний радник?

Скористатись послугами кар’єрного радника можуть клієнти, яким не підібрали бажаної вакансії працівники центру зайнятості при реєстрації. Перед першим прийомом до радника безробітний має відвідати семінар, на якому розкажуть про нинішній стан ринку праці, про службу зайнятості та послуги, що вона надає. Це є обов’язковою умовою, щоб потрапити на прийом до фахівця. Уже під час комунікації, кар’єрні радники складають для безробітного індивідуальний план працевлаштування відповідно до його профілювання, професії та бажаної посади.

Фахівці, що є радниками, – це співробітники центру зайнятості. На цю посаду їх обрали з урахуванням досвіду та ефективності роботи в службі зайнятості. Усі вони пройшли навчання за програмою, яка була розроблена державною службою зайнятості, Інститутом підготовки кадрів державної служби зайнятості України  та проектом Міжнародної організації праці «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні».

Станом на 1 липня кількість зареєстрованих безробітних на Хмельниччині сягнула понад 10 тисяч осіб. Більше половини з них – жінки. За словами директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні, за допомогою кар’єрних радників вдалося працевлаштувати понад 12 тисяч осіб. Крім того, понад 3 тисячі було залучено до громадських та інших тимчасових робіт. Нині на ринку праці стійким попитом продовжують користуватися професії металообробки, будівництва, транспорту, агропромислового комплексу, а також сфери торгівлі та послуг.