У Володимир-Волинському міськрайонному центрі зайнятості продовжуються засідання «Клубу учасників АТО». За сприяння соціальних партнерів та громадських організацій проводяться заходи, спрямовані на соціально-психологічну реабілітацію та професійну самореалізацію учасників антитерористичної операції.

З метою покращення правової обізнаності і сприяння реалізації прав та соціальних гарантій на черговий захід, що відбувся 25 січня, запросили представника місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги. Начальник відділу правової інформації та консультації Сергій Лесик наголосив, що будь-які послуги, в тому числі консультації та надання адвоката в суді надаються установою безкоштовно і запросив звертатись для вирішення питань, що виникають у правовому полі. 

Під час зустрічі обговорили питання соціальної та психологічної адаптації тих, хто повернувся до цивільного життя. Присутніх поінформували про те, які кроки здійснює служба зайнятості в цьому напрямку, а також про конкретні здобутки та напрацювання.

Учасників забезпечили роздатковими матеріалами про те, що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати.

Це не перший захід для учасників АТО, у якому взяли участь спеціалісти центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги. Відвідування таких семінарів підвищує обізнаність з багатьох правових аспектів, тому плануємо у майбутньому продовжувати такі спільні зустрічі.

 

 

За участю соціальних партнерів в Козівському районному центрі зайнятості відбувся семінар з  колишніми воїнами антитерористичної операції на тему: «Об'єднуємо зусилля щодо працевлаштування демобілізованих учасників АТО».

Ірина Слівінська, фахівець з профорієнтації,  розповіла присутнім про роботу центру зайнятості у вирішенні питань працевлаштування та матеріальної підтримки у період безробіття учасників АТО, повідомила про стан ринку праці району, послуги служби зайнятості для даної категорії клієнтів, ознайомила із особливостями їх працевлаштування.

Про актуальні вакансії, в тому числі і на контрактну службу в Національній гвардії України, патрульній поліції міста Тернополя, говорила начальник відділу взаємодії з роботодавцями районного центру зайнятості Наталя Голояд.

Оксана Хом’як, заступник начальника-начальник відділу соціальних гарантій та персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління праці та соціального захисту населення, розповіла про соціальні пільги для учасників АТО, зокрема на житлово-комунальні послуги, перевезення, можливості психологічної  реабілітації, санаторно-курортне лікування учасників АТО та членів їхніх родин. 

Директор Козівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Кульбаба наголосила на тому, що центр здійснює організаційну та консультативну роботу щодо надання соціально-психологічних послуг учасникам АТО, надає психологічну, інформаційну, адаптативну та реабілітаційну допомогу, організацію такої допомоги  їм та їхнім родинам, а також соціальну підтримку. Вона роздала присутнім  «Памятку для демобілізованих військовослужбовців учасників антитерористичної операції та їх сімей» з безкоштовними послугами та контактами різних держустанов з вирішення різноманітних питань. Запросила присутніх, у разі необхідності, звертатися до центру по допомогу із вирішенням земельних, житлових питань, із проблемами в отриманні відповідних документів, в тому числі і отриманні закордонного паспорту, та посвідчень, а також отримання соціальної картки учасника АТО. Повідомила про можливість безкоштовного оздоровлення дітей даної пільгової категорії в українських оздоровчих таборах та за межами держави.

Захід пройшов у форматі діалогу, присутні отримали кваліфіковані відповіді на питання і збагатилися цікавою та корисною інформацією.