У відповідь на запитання: «Чи хочеш відкрити власну справу?» – часто можна почути, що це важко, що може не вистачити сил або коштів. Проте є люди, які хочуть працювати самостійно, ідуть на ризик, шукають можливості, аби втілити в життя свою мрію.

Тридцятирічний зборівчанин Віталій Акманов давно мріяв про власний бізнес. У лютому 2018 року він звернувся у Зборівський районний центр зайнятості, що на Тернопільщині, по допомогу в започаткуванні підприємницької діяльності – виготовлення меблів. За сприяння служби зайнятості він пройшов професійне навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямком «Підприємець-початківець».

Після цього Віталій захистив бізнес-проект та отримав в центрі зайнятості одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Зараз молодий бізнесмен поступово розширює виробництво. Найближчим часом планує замінити обладнання, на якому він працює, на більш нове, сучасніше, що дасть змогу розширити асортимент продукції, збільшити обсяг виробництва, а це, відповідно, потребуватиме створення нових робочих місць. Отже, надалі співпрацюватиме із службою зайнятості вже як роботодавець.

«Для досягнення мети необхідно наполегливо працювати, – говорить Віталій. Успіх – це не тільки матеріальні блага, але й задоволення від своєї праці. Усім, хто має мрію, раджу ризикнути і спробувати втілити її в життя».