У лютому 2016 року учасник АТО Олександр Мацюк був демобілізований за станом здоров’я: інвалідність 3 групи внаслідок контузії. Чоловік відбував службу у Барській військовій частині. Одразу після демобілізації він звернувся до Барського районного центру зайнятості у Вінницькій області за допомогою у пошуку роботи.

Фахівці центру визначили, що Олександр має підприємницький хист та запропонували йому відкрити власну справу. Після участі у семінарі «Як розпочати власний бізнес», чоловік визначився з ідеєю та зайнявся плануванням.

Олександр проаналізував ринок, оцінив свої можливості й вирішив вирощувати ягідні культури, зокрема малину. Як учасник АТО чоловік отримав у власність земельну ділянку площею 2 га на території Гаївськоїсільської ради Барського району для ведення господарської діяльності. В  березні 2016 року майбутній підприємець отримав одноразову виплату допомоги по безробіттю, яку витратив на закупівлю посадкового матеріалу – саджанців високопродуктивних сортів малини.

«Сьогодні вже доглядаю молоді насадження, проте на досягнутому зупинятись не збираюсь, зокрема вже замовив облаштування артезіанської свердловини, аби забезпечити крапельний полив ягідників», - повідомив Олександр Мацюк.

Довідково: З початку військових дій на Донбасі майже 2 тисячі демобілізованих учасників АТО пройшли у державній службі зайнятості навчання підприємницькій діяльності та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на відкриття власної справи.