Ще три року тому Наталя Кучеренко, яка за освітою фінансист, працювала начальником господарської групи і не уявляла себе бізнес-вумен. На жаль, життя склалося так, що за станом здоров‘я жінці довелося покинути роботу і стати домогосподаркою.

Наталі завжди подобалися автентичні ручні вироби, вона і сама захоплювалася хенд-мейд прикрасами. Першою роботою стала шпилька-квітка для волосся для племінниці. Цікаво те, що Наталя спеціально не навчалась працювати зі стрічками. Робота з крихітними деталями також допомагала їй розробляти дрібну моторику, яка постраждала внаслідок хвороби. Тож поступово, вдосконалюючи майстерність, народилася майстриня, яка за кілька років розробила власну техніку текстильної пластики і збільшила ефективність виробництва у 5 разів.

Покинувши роботу, Наталя звернулась до Олександрівського районного центру зайнятості Донецької області. Фахівці служби зайнятості стали першими незалежними  поціновувачами таланту Наталі, коли вона одного разу принесла роботи до центру. Жінці відразу ж порадили перевести захоплення в підприємницьку площину.

 Наталя підвищила кваліфікацію за напрямком «Основи підприємницької діяльності» у дистанційному форматі, склала бізнес-план з виробництва і продажу товарів ручної роботи і отримала стартовий капітал від служби зайнятості. Одноразова допомога для започаткування власної справи пішла на придбання матеріалів: тканин і ниток для шиття та плетіння, стрічок, тасьми, дротів, аксесуарів. Пізніше Наталя отримала грант від Чеської неурядової організації «Людина в біді». Гроші вона витратила на покупку вітрин, друкарської техніки, клеєвого пістолету, матеріалів.

Практично нема такого витвору, який би жінка не могла зробити з тканин і стрічок. Вона виготовляє декорації для сцени, ростові квіти, весільні і святкові арки, фотозони, величезні світильники і бра у формі квітів, різноманітні ляльки, декоративні подушки, вінки і тіари в національному стилі, шпильки для волосся, прикраси для наречених та багато іншого. Майстриня також вишиває картини стрічками і шиє дитячі костюми для концертних виступів.

«На виготовлення всіх цих речей мене надихають мої любі клієнти. Я вдячна за підтримку тим людям, для яких важливо, як буде виглядати наша молода громада. І це дуже велика честь її прикрашати», - зізнається майстриня.

Поки Наталя є самозайнятою підприємницею. Вона сама собі директор, бухгалтер, виробник, продавець, логіст. Власні вироби реалізує мережу Інтернет. Є в жінки і невеличка крамничка, яка розміщена в орендованому приміщенні. Майстриня також бере активну участь у великих обласних заходах. У 2018 році роботи Наталі побували на Дні Європи в Покровську та Дні міста у Краматорську.

Плани на майбутнє у підприємниці амбітні. Найближчим часом вона підкорюватиме не тільки українські міста, а й виходитиме на міжнародні ринки. Надто власниця приватного підприємства має можливість працювати з юридичними особами і бюджетними організаціями. Завдяки унікальності і конкурентній вартості продукцією Наталі вже зацікавились покупці з Польщі та Ізраїлю. Наразі жінка вирішує питання закордонної логістики. Мріє вона і про власне приміщення, де додатково створить творчий простір та навчатиме дітей і дорослих своїй непростій, але дуже захопливій справі.

«Усім, хто не може наважитися започаткувати власну справу, я раджу не вагатися. Треба вірити в успіх і намагатися втілити власну мрію у життя. Я вважаю, що успішний підприємець той, хто постійно вчиться і вдосконалюється, має чітку мету і не боїться життєвих змін», – ділиться Наталя.