Ігор Шпак годинами міг розповідати про своє хобі, яким займався, працюючи на посаді фахівця у ТОВ «ВФ Рітейл». Спочатку йому було просто цікаво виготовляти вироби з декоративного та фібробетону, але, набуваючи необхідних знань та майстерності, хлопець поступово розширював асортимент своїх виробів.

У вільний від роботи час Ігор виготовляв не тільки різні види декоративної бетонної плитки Терраццо, а й інші вироби – панелі, стільниці, умивальники, піддони для душових кабін, аксесуари та деякі меблі в стилі Loft. Створюється Терраццо з суміші цементу та кварцу (піску) з додаванням мармуру, граніту, скла та інших дрібних матеріалів середньої і великої фракцій. Застосовується для покриття підлоги, облицювання сходів, підвіконня та стін. Найбільш популярною плитка Терраццо є в країнах Європи, особливо в Італії, а віднедавна і в Україні.

За освітою Ігор Шпак – менеджер. Саме за цією спеціальністю він прийшов у пошуку роботи до Обухівської міськрайонної філії Київського обласного центру зайнятості. Але, на жаль, підходящих вакансій у районі для чоловіка не знайшлося, а бажання працювати спонукало до пошуку нових шляхів зайнятості.

Молодий, енергійний чоловік зацікавився можливістю займатися підприємництвом та перетворити своє хобі на бізнес. За рекомендацією кар’єрного радника пройшов тестування на визначення нахилу до підприємницької діяльності, відвідав семінар «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес». Проаналізувавши свої сили, освіту і кваліфікацію, Ігор дійшов висновку, що зможе працювати самостійно. Відтак, отримав направлення на курси «Підприємець-початківець» до Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де опанував основи бізнес-планування та написав власний бізнес-план та тему: «Терраццо та вироби з декоративного бетону».

Після цього Ігор успішно захистив свій бізнес-план, отримав в центрі зайнятості одноразову виплату допомоги по безробіттю та розпочав втілювати свою ідею в життя.

Зараз молодий підприємець успішно працює та поступово розширює виробництво, використовуючи власні технології. У нього є унікальна розробка – Терраццо з устрицями, яке не тільки оригінально виглядає, а й є новинкою на ринку оздоблювальних матеріалів. Освіта менеджера, досвід у сфері продажу дали необхідний рівень знань для роботи на ринку збуту продукції.

Ігор відповідально ставиться до ведення бізнесу. «Завдяки розробленим можливим ризикам діяльності та шляхів їх подолання, я не буду мати гострих проблем, адже готовий їх вирішувати», –  говорить з впевненістю підприємець-початківець. Коли людина розповідає про власну справу і в неї горять очі, можна впевнено сказати: бізнес буде успішним.