Звільнення з роботи і втрату стабільного заробітку кожен сприймає по-різному. Відкрити власну справу безробітним допомагає служба зайнятості, надаючи їм організаційну, консультаційну, правову та фінансову підтримку.

Так сталося і в Ірини Дегтяр, після звільнення з роботи вона звернулась до Глухівської міськрайонної філії Сумського обласного центу зайнятості. У процесі складання індивідуального плану працевлаштування виявилося, що Ірина все життя мріяла займатися ландшафтним дизайном, для цього й закінчила курси «Ландшафтне мистецтво і садовий дизайн», тому відразу ж пристала на пропозицію відкрити власну справу.

Вона успішно опанувала основи ведення бізнесу на курсах цільового призначення та склала і захисила бізнес-план. Отримавши стартовий капітал, виплату допомоги по безробіттю для відкриття власної справи, почала втілювати свої ідеї в життя. Так, 16-22 травня в Києві, у ботанічному саду імені академіка Фоміна відбувся фестиваль ландшафтного дизайну, рослин, квітів "Ландшафтна весна-2019", конкурс садів «Green Living Ideas» (Зелені ідеї життя). У конкурсі брали участь ландшафтні дизайнери, архітектори, дизайнери, студенти профільних вишів. Серед учасників і наша Ірина Дегтяр. У першому етапі конкурсу Ірина вийшла у фінал. Зрештою, за результатами конкурсу вона здобула довгоочікуване «Золото» в номінації «Малі сади»! І це із 16 команд з багатьох регіонів України!

Увесь цей час Ірині допомагав її чоловік.

Сьогодні колишня безробітна пропонує широкий спектр послуг з ландшафтного дизайну – від проєктування до його релізації. Адже вона впевнена, що звичайна земельна ділянка може перетворитися не тільки на красивий і мальовничий куточок, але й показати внутрішній світ замовника.

Тож бажаємо вам, Ірино, ніколи не зупинятися на досягнутому, уміти знаходити позитив у всьому та перетворювати його на успіх, не боятися нових випробувань, бо це шанс, який дається вам для того, щоб зробити вибір, перемогти, досягти чогось.

Коли є випробування, тоді буде характер, буде впевненість, буде успіх.