За сприяння служби зайнятості глухонімий юнак з Рівненщини працює за улюбленою професією та завдяки індивідуальному супроводу має стаж роботи понад рік.

Двадцятидворічний Роман Зашко, маючи інвалідність ІІ групи, в минулому році звернувся за допомогою в працевлаштуванні до Володимирецького районного центру зайнятості. Юнак мав вже професію кухаря, яку здобув у спеціалізованому закладі «Житомирське вище професійно-технічне училище-інтернат». Проте працевлаштовувати таких фахівців береться далеко не кожен роботодавець.

«Наше завдання – пришвидшити працевлаштування всіх, хто бажає працювати та активно шукає роботу, ― розповідає начальник відділу організації працевлаштування населення Наталія Чугай. ― Працівники центру зайнятості є своєрідними психологами, які працюють з кожним безробітним індивідуально, враховуючи мету його звернення. Тут не спрацюєш за шаблоном. А от результат щоразу має бути той же: пришвидшити працевлаштування кожного, враховуючи вміння та навички».

На пропозицію робочої сили кухаря напрочуд швидко відгукнулася власниця торгівельного центру «Полісяни» Світлана Блищик. Вже майже півтора роки хлопець працює за улюбленою професією, добре освоївся та почав проявляти свою майстерність.

Фахівцями центру зайнятості вівся індивідуальний супровід стосовно працевлаштування юнака і навіть зараз, інколи телефонують роботодавцеві та батькам, щоб поцікавитися справами та досягненнями Романа.

Відвідував хлопець центр зайнятості завжди з кимось із батьків, але спілкуватись намагався сам за допомогою паперу та ручки. І як було приємно, коли одного разу він написав спеціалісту «Дякую, ти дуже добра».

«Листочок з цим написом досі зберігаю, як дорогу серцю річ. І радію, що людина не просто відчула доброту, а й повірила, що її проблему вважають важливою» ― Наталія Чугай.