Gloss.ua від 23.08.2023

Державний центр зайнятості дав оцінку професіям, представники яких можуть зіткнутися з труднощами під час працевлаштування. Про це пише УНН.

У Центрі зайнятості зібрали статистику станом на початок серпня 2023 року і з'ясували, що деякі українці все ж таки зіткнуться з проблемами при пошуку роботи. Зокрема, йдеться про такі професії як листоноша, прибиральник тощо. 

Професії, яким складно знайти роботу у 2023 році:

  • листоноша – заявлено 218 вакансій при цьому 3 988 безробітних;
  • прибиральник службових приміщень – заявлено 658 вакансій, безробітних – 2 826 осіб; збирач/пакувальник – заявлено 277 вакансій на 1 105 безробітних;
  • спеціаліст державної служби – заявлено 301 вакансію на 1073 безробітних; помічник вихователя – заявлено 136 вакансій на 643 безробітні;
  • економіст – заявлено 146 вакансій на 555 безробітних; діловод – заявлено 45 вакансій на 420 безробітних; юрист – заявлено 91 вакансію на 206 безробітних. 

Вакансії, яких в Україні зараз найбільше:

  • кваліфікованих робітників з інструментом – 22% вакансій (швачка, електромонтер, слюсар, електрогазозварювальник, пекар);
  • робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин – 16% (водій, тракторист, токар, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, кранівник);
  • працівників сфери торгівлі та послуг - 15% (продавець, кухар, охоронець, офіціант, соціальний працівник, бармен, перукар, молодша медична сестра, поліцейський).

Крім цього, у Центрі зайнятості зазначили, що є професії, за якими спостерігається дефіцит кадрів. Тобто кількість актуальних вакансій суттєво перевищує чисельність зареєстрованих безробітних. Зокрема, йдеться про лікарів загальної практики та лікарів-терапевтів, електромонтерів, слюсарів і токарів.

Також суттєво змінилася структура зареєстрованих безробітних за статтю. «Якщо до початку війни у структурі безробітних жінки становили 56%, то сьогодні частка жінок зросла до 71%. Тому виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, які є традиційно затребуваними серед чоловіків», – розповіли у Центрі зайнятості.