Публікація на сайті  "Урядовий портал" від 04.11.2020 року

 

Протягом січня-жовтня 2020 року послугами державної служби зайнятості скористалися 1 млн 980 тис. українців, з них понад 1 млн мали статус зареєстрованого безробітного, допомогу по безробіттю отримували 942,3 тисячі громадян.

Водночас кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості становила 754 тисячі одиниць. Роботу за сприяння служби за 10 місяців цього року знайшли майже 540 тисяч людей, з них – 337,5 тисяч мали статус зареєстрованого безробітного, а 202 тисячі осіб були працевлаштовані оперативно, ще до надання статусу безробітного.

З початку року професійне навчання за направленням служби проходили 88,7 тисячі безробітних, майже 47 тисяч з них навчалися в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Цей показник звичайно значно менший, ніж у докарантинному 2019 році (на 68%). Маємо враховувати той факт, що в березні з початком запровадження жорстких обмежень навчальні заклади України вимушені були повністю зупинити навчальний процес, а з послабленням карантину навчання було відновлено в дистанційному режимі, а згодом, де це дозволено, – у звичному форматі.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру протягом 10 місяців поточного року було залучено 92,2 тисячі осіб.

Кількість роботодавців, які надавали до служби зайнятості інформацію про вакансії, становила 158,5 тисяч. Найчастіше роботодавці шукали кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування та експлуатації устаткування, а також працівників сфери торгівлі та послуг. Затребуваними були також учителі, лікарі, фармацевти, вихователі, інженери, економісти, майстри виробничого навчання, медсестри тощо.

Станом на 4 листопада:

  • на обліку в центрах зайнятості перебувають 396,5 тисячі безробітних;
  • з них отримують допомогу по безробіттю 337 тисяч.

Середній розмір допомоги по безробіттю в жовтні становив 3,7 тис. грн.