Якщо ви бажаєте продовжувати трудові відносини з вашим роботодавцем, то у службі зайнятості ви можете отримувати інформаційні послуги: консультації та інформацію про вакансії. 

Якщо ви хочете отримати статус зареєстрованого безробітного та виплати допомоги по безробіттю, то спочатку ви  маєте розірвати трудові відносини (звільнитися), потім особисто звернутися  до найближчого, зручного для вашого відвідування центру зайнятості, з необхідним пакетом документі або надіслати відповідний пакет документів, для реєстрації як безробітного  через  портал ДІЯ (у разі наявності кваліфікованого електронного підпису).

Внутрішньо переміщені особи, а також особи, які під час воєнного стану перебувають на територіях, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, мають задеклароване/зареєстроване місце проживання або останнє місце роботи (останній вид зайнятості) на зазначених територіях, які не мали можливості припинити трудовий договір відповідно до пункту 1 частини першої статті 36, статей 3839 Кодексу законів про працю України, для реєстрації як безробітного подають до центру зайнятості заяву про припинення трудового договору на підставі пункту 1 частини першої статті 36 або статей 3839 Кодексу законів про працю України на ім’я роботодавця. Положення цього абзацу не поширюються на припинення трудових договорів із керівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також особами, які обіймають виборні посади.

Зазначена заява подається особою під час безпосереднього відвідування центру зайнятості або в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), мобільного додатка Порталу Дія.

Форму заяви можна  скачати  на  сайті Державна служба  зайнятості у розділі «Реєстрація   безробітних». Додаткова інформація та інструкції –  у телеграм-каналі або вайбер-каналі "Державна служба зайнятості".

Звертаємо увагу, що внутрішньо переміщені особи дану заяву подають до центру зайнятості за місцем проживання.