З початком війни у грудні 2014 року Андрій Пилипенко разом з родиною переїхав з Донецька до Хмельницького. Економіст за фахом, він довгий час працював у банківських установах на керівних посадах. Щоб знайти роботу у новому місті, чоловік звернувся до Хмельницького центру зайнятості, де фахівці порекомендували йому відкрити власну справу.

Андрій навчався у Рівненському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості за програмою «Підприємець-початківець». Він розробив та захистив бізнес-план на тему «Роздрібна торгівля продуктами харчування та безалкогольними напоями в спеціалізованих магазинах». Після цього отримав виплату допомоги по безробіттю для втілення своєї ідеї в життя.

«Найпривабливіша сфера діяльності у період економічної кризи – торгівля продуктами харчування. Люди завжди їх купуватимуть, а при поганому попиті можна швидко змінити асортимент», – впевнений Андрій. Наразі він  разом із дружиною займається реалізацією овочів, фруктів, безалкогольних напоїв та бакалійних товарів.

Хмельницький міський центр зайнятості  продовжує підтримувати підприємця-початківця і після надання виплати. Андрій взяв участь у дводенному тренінгу з мікрокредитування (розвитку власного бізнесу) в рамках проекту «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні» за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Після тренінгу він отримав гранд – необхідне обладнання для власної справи. Крім того, після тренінгу протягом 6 місяців фахівці надають підприємцю консультації для успішного розвитку бізнесу.

«Потрапивши у складні життєві обставини у зв’язку з переїздом з окупованої території, втратою житла, а потім і роботи, я звернувся до служби зайнятості й відчув не тільки матеріальну підтримку, але й щире бажання фахівців допомогти. І мова йде не лише про пошук роботи, але й про інтеграцію у місцеву громаду», – розповів Андрій.