З початком війни Наталя переїхала з двома дітьми до Херсону. Жінка встигла забрати лише речі першої необхідності. Перший час вона перебивалась завдяки допомозі небайдужих містян. Зараз Наталя – власниця агентства з нерухомості, де працюють такі жпереселенці, як вона.

Свого часу жінка працювала ріелтором у одному із агентств з нерухомості Алчевська. Вона зізнається, що ставлення керівництвадо працівників було не найкращим. Ще тоді Наталя замислилась про те, як би вона побудувала роботу у власному агентстві. Жінка все зважила і прийняла сміливе рішення про відкриття власного бізнесу.

У місцевому центрі зайнятості вона пройшла курси для підприємців. Наталя була твердо переконана, що хоче відкрити самеагентство з нерухомості. Жінка написала й успішно захистила бізнес-план. Одноразова допомога по безробіттю стала стартовимкапіталом для омріяної справи.

«У цей час я активно займалась собою. Їздила на семінари з особистісного розвитку, читала книжки з психології. Це дужедопомогло мені з бізнесом. Якраз перед початком війни я купила квартиру під офіс й зробила там ремонт. Перед від’їздом її довелосяпродати за копійки», –  розповіла жінка.

У Херсоні Наталя вирішила не міняти спеціальність, адже дуже любить свою роботу. Серпень-вересень – гаряча пора для орендижитла. Приїжджають студенти, робітники, переселенці – їм знайти квартири особливо складно. Жінка допомагала переселенцямбезкоштовно: розповідала що і як з нерухомістю у місті, як вона сама влаштувалась, куди можна звернутися за допомогою. Через деякий час Наталя напрацювала непогану базу, гарно вивчила місто й зрозуміла, що вже може зняти офіс. Невдовзі друзі з Алчевськанадіслали їй меблі зі старого офісу, а вдячні клієнти подарували сейф, та цього було недосить. Потрібна була техніка, тому ініціативна жінка подала документи на конкурс міні-грантів для підприємців. Агентство Наталі отримало грант – два ноутбуки, планшети та декілька телефонів. Робота стала у кілька разів ефективнішою.

 Наразі у офісі Наталі працює кілька внутрішньо переміщених осіб.

«Мені дуже хотілося допомогти таким же переселенцям, як і я. Я почала, окрім пошуку квартир, запрошувати їх на роботу. Ми розмістили оголошення про роботу й дописали: «розглядаються кандидатури переселенців». Дехто, кого я навчала, зрозуміли, що виросли, хочуть працювати самостійно.  Всього через мою організаціюпройшло більше восьми переселенців», – підкреслила жінка.

За матеріалами vgoru.org