Ігор Гиба та його дружина Соломія – ще одна успішна сім’я підприємців зі Львівщини, яка завдяки проекту «Рука допомоги» та службі зайнятості відкрила власну справу.

Ігор, за освітою інженер-технолог, раніше працював кухарем і пекарем у кількох відомих ресторанчиках. А Соломія з дитинства знала, що пов’яже своє життя з глиняними виробами, тому й навчалася у Львівській національній академії мистецтв. Зараз вона згадує, як її майбутній чоловік приходив до них в академію і сам не помітив, як закохався в кераміку.

Відтоді Ігор та Соломія загорілися ідеєю створити свою студію. Подружжя звернулося до Золочівської районної філії Львівського обласного центру зайнятості по допомогу у відкритті власної справи.

Тематичні курси, консультації, поради – далеко не повний перелік того, що отримали молоді люди в центрі зайнятості. Після успішного захисту бізнес-плану Ігор Гиба за кошти проекту «Рука допомоги» придбав муфельну піч і гончарне коло. За його словами, це дозволило виконувати замовлення клієнтів більш оперативно.

Нині родина має власну гончарну майстерню «GIScersmicrs», двері якої завжди відкриті для гостей. Тут проводять численні майстер-класи як для дітей, так і для дорослих. Ігор спеціалізується на виготовленні глиняного посуду. Горнятка, полумиски, глечики, горщики, підсвічники – скільки різного краму є на поличках сучасної арт-студії. Соломія ж як справжня жінка робить те, що любить найбільше, – створює самобутні автентичні прикраси.

Молоді підприємці вже потребують додаткових робочих рук, тому планують невдовзі працевлаштувати двох осіб з числа малозабезпечених. Кажуть, що обов’язково звернуться до служби зайнятості, щоб знайти кваліфіковані кадри.

 

Нагадаємо, пілотний проект «Рука допомоги» впроваджується Міністерством соціальної політики України. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.