Жашківчанин Олег Кравченко, маючи освіту інженера, більшу частину життя пропрацював у районному відділі освіти. Однак, з початком бойових дій на Сході країни, чоловік вирушив захищати Батьківщину. Цілий рік він провів у зоні антитерористичної операції поблизу міста Піски, а також у Донецькому аеропорту. Восени 2015 року Боєць був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та демобілізований. На війну Олег Кравченко пішов разом з сином, якого невдовзі втратив.

Фахівці Жашківського районного центру зайнятості надали демобілізованому учаснику АТО консультації щодо можливості отримати другу вищу освіту. Одноразовий ваучер на навчання дає можливість на  перепідготовку, навчання у ВНЗ, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з  пріоритетними видами економічної діяльності, а також підготовка на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. Дізнавшись про таку можливість, чоловік виявив бажання вивчати психологію.

«Повернувшись до мирного життя та спілкуючись з психологами, які працюють з колишніми бійцями, я зрозумів, що кваліфіковану допомогу може надати лише людина яка сама пройшла цей шлях, тому вирішив присвятити себе цій благородній справі», – пояснює Олег.

Сьогодні Олег Кравченко вже зарахований до Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького на омріяну спеціальність та з вересня почне навчання. Чоловік запевняє, що можливість вступити до університету та в перспективі допомагати бійцям вселяє в нього віру у завтрашній день.

Право отримати одноразовий ваучер на навчання мають особи віком старше 45 років із допенсійним страховим стажем не менш 15 років. Також право на ваучер мають звільнені з військової служби після участі у АТО з числа інвалідів до отримання права на пенсію. Крім того внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.