«Не гоже хвалитися, та в нашій окрузі я, напевно, стала першою жінкою-трактористом», – говорить мешканка села Добрянка Вільшанського району Кіровоградської області Віра Строкань, яка здобула професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

А розпочалося все так…

Пані Віра у червні минулого року звернулася за допомогою у пошуку роботи до Вільшанської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. Під час спілкування з кар'єрним радником жінка повідомила, що не має базової професійної освіти, а дізнавшись про те, що служба зайнятості невдовзі організовує професійне навчання за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», була налаштована виключно на здобуття цієї професії.

Жінка була впевнена, що найзатребуваніша в регіоні професія забезпечить їй гарантію  працевлаштування, адже служба зайнятості організовує професійне навчання враховуючи потреби роботодавців.

Навчання тривало вісім місяців, але час здобуття нової професії сплинув швидко. І сьогодні Віра Строкань готується до здачі іспитів, після чого буде працевлаштована за здобутим фахом до фермерського господарства «БУРАГА».

«За всю історію нашого центру зайнятості я вперше зустріла жінку, яка б так наполегливо прагнула опанувати, здавалося б, виключно чоловічу професію. Це ще раз доводить, що професії вільні від гендерних обмежень», – розповідає директорка районної філії Наталія Лисонь.

Таким чином, можна сказати з упевненістю, що маючи бажання до змін, можна отримати неочікувано позитивний результат: не лише отримати нову професію, а й мати впевненість у завтрашньому дні.

Ця історія свідчить, що у сучасному світі жінки вільні у своєму професійному виборі. Вони можуть стати трактористами, машиністами локомотивів і монтажниками сантехнічного обладнання, машиністами кранів і водолазами.

А навчальні заклади, у т.ч. у центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, завжди готові надати їм можливість таку освіту отримати.