Присіченко Віра з Новопсковського району, що на Луганщині, має вищу освіту – вона зооінженер. Та вже багато років жінка працює кухарем у загальноосвітній школі. Робота Вірі подобається, але відсутність належної освіти та документів, які необхідні для роботи в навчальному закладі, поставили під загрозу її трудову діяльність.

По допомогу жінка звернулася до місцевого центру зайнятості, де їй запропонували пройти неформальну форму навчання та підтвердити свою кваліфікацію.

Враховуючи той факт, що підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за власний рахунок, Вірі було запропоновано пройти навчання за власні кошти, а це – майже 2500 грн. Оскільки заробітна плата кухаря в школі невелика і жінка мала скрутне матеріальне становище, вона звернулася по фінансову підтримку до Данської Ради у справах біженців, яка і надала необхідну матеріальну допомогу.

Новопсковський районний центр зайнятості направив Віру Присіченко до Одеського центу професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де вона успішно склала тест та практичний іспит і отримала за результатами неформального професійного навчання свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації «Кухар» 3 розряду. «Навіть не віриться, що стільки добрих і чуйних людей було залучено для того, аби я підтвердила свої знання і змогла працювати за фахом», – зазначила Віра.

Довідково:

Усі особи, які працюють на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мають при цьому документального підтвердження своєї кваліфікації, можуть підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка. Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця. Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників здійснюється в центрах-суб’єктах визнання результатів неформального професійного навчання. За результатами підтвердження кваліфікації особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.