Фахівці Тальнівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості діляться історією про співпрацю з підприємцями Миколою Мочалкою та його дружиною Валентиною.

Власну справу подружжя розпочало ще в 2013 році. Валентина після ліквідації організації була безробітною, а Микола, маючи технічну освіту, працював на різних посадах, але весь час шукав щось «своє». Подружжя має  активну життєву позицію. Наприклад, коли вони обирали напрямок підприємницької діяльності, їхні  бізнес-ідеї були пов’язані з екологією, надання допомоги літнім людям: «Успіх там, де є користь для рідної землі, для людей, – міркувала Валентина. – Хочеться залишити  по собі хороший слід. Ринок праці на «диктує» свої умови, тому зупинились на торгівлі та відкрили невеличке кафе у своєму селі Білашки».

Уже на початковому етапі  підприємницької діяльності в служби зайнятості з сім’єю Мочалків склались дружні стосунки: працевлаштування безробітних, організація професійного навчання шляхом стажування на замовлення роботодавця, компенсація єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на новостворене робоче місце. Останнім часом актуальною стала державна соціальна підтримка громадянам, які вимушено втратили роботу або ж не мали заробітку.

Допомогу по частковому безробіттю оформили оперативно. «Працівники дуже вдячні за фінансову підтримку, – наголошує Валентина – А ми, роботодавці, вдячні за збережені робочі місця».

Здається нічого особливого: люди як люди, підприємці як підприємці, працюють собі та й годі. Але є обставини, які в багатьох людей викликають почуття великої поваги до Валентини та Миколи. В одній сім’ї в селі, в якому проживають підприємці, сталася трагедія –  водночас п’ятеро хлопців залишилися без батька та матері. Коли один із хлопчиків, похресник Миколи та Валентини, попросив їх взяти під опіку всіх братів, щоб не розлучатися та не розгубитися по білому світу, вони відповіли «так». Досвід батьківства в подружжя є, бо мають трьох дорослих дітей, які вже перейшли «на свій хліб». Так,  із жовтня Євген, Едуард, Юрій, Володимир та Назар живуть разом, однією сім’єю.

А подружжя з великою любов’ю піклується про діток та продовжує працювати на рідній Тальнівщині.