Формування розвинутого суспільства вимагає дотримання прав людини та недискримінації для усіх його членів. Особливої уваги при цьому потребують громадяни, які з певних причин не можуть почувати себе на ринку праці на рівні з іншими. Нині серед соціальних груп, які належать до найменш конкурентоспроможних на ринку праці, саме особи з інвалідністю мають найбільші труднощі, пов’язані з реалізацією формально рівного права на працю, і тому потребують особливої уваги та відповідних дій з боку держави.

Допомога Державної служби зайнятості у цьому напрямку є системною і дієвою. Насамперед це працевлаштування безробітних на дотаційні робочі місця. Дотація дозволяє забезпечити безробітним, працевлаштованим за направленням служби зайнятості, гідні умови та оплату праці, а також підтримати роботодавця, стимулюючи його до розширення виробництва та створення нових робочих місць.

Прикладом такої успішної співпраці є працевлаштування Наталії Зайцевої, яка після отримання інвалідності вимушена була звільнитись з підприємства і стати на облік до Краматорського міського центру зайнятості для пошуку та підбору підходящої роботи. В той же час керівник нещодавно створеної і єдиної в Україні „Асоціації об’єднання співвласників житла та допоміжних приміщень в гуртожитках” підшукував собі коменданта до гуртожитку. Це, певною мірою, повинен бути і дипломат, і психолог, і педагог. Переглянувши анкети безробітних, зупинився на кандидатурі Наталії, для якої, до речі, згідно  медичних рекомендацій така робота могла бути підходяща. У квітні 2011 року центр зайнятості направив її на стажування, після його успішного проходження  Наталія була працевлаштована на дотаційне робоче місце коменданта гуртожитку до „Асоціації”.

Роботодавець був задоволений, бо його влаштовувала і освіта безробітної, і досвід роботи, і місце проживання, адже Наталія проживає поряд із гуртожитком і має можливість у будь - яку хвилину бути на роботі.

Таким чином були вирішені одразу дві проблеми: працевлаштовано безробітну людина, яка не може на рівних конкурувати на ринку праці, і підприємством створено нове робоче місце, яке воно не могло собі дозволити без допомоги служби зайнятості.

До речі, коли в „Асоціації” через деякий час виникла потреба в паспортистові, у керівника не було сумніву, де знайти спеціаліста. В центрі зайнятості йому відразу було запропонована кандидатура безробітної Любові Д., яка за своїми професійними якостями та досвідом відповідала всім вимогам майбутньої роботи.

Залишається тільки побажати цим людям здоров’я, наполегливості, успіхів в роботіта оптимізму!

 

Автор: Н.Б.Кандаурова, заступник директора Краматорського міського центру зайнятості Донецької області