Професійна орієнтація – це допомога людині у виборі або зміні професії, нового робочого місця.

Спеціалісти центрів зайнятості за допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальної консультації допомагають з’ясувати професійні схильності та здібності особи, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири. На семінарах та тренінгах вчать шукати вакансії з різних інформаційних джерел, писати гарне резюме, готуватися до співбесіди з потенційним роботодавцем, і таким чином, прискорювати пошуки достойної роботи.

Індивідуальна співбесіда з фахівцем допоможе розібратися з труднощами, які заважають знайти нову роботу у найкоротший термін. Разом з особою фахівець визначить послідовність кроків для подолання цих труднощів, допоможе визначитися з найбільш підходящою професією і роботою.

Для старших школярів центри зайнятості проводять цікаві профорієнтаційні уроки та екскурсії на підприємства міста (району). Діти мають змогу пройти поглиблене тестування з метою вибору майбутньої професії та навчального закладу для її отримання. Кваліфіковані фахівці проведуть консультацію з ними та їх батьками, і сформують рекомендації щодо побудови професійної кар’єри.

Усі профорієнтаційні послуги надаються безкоштовно, виключно за згодою особи. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару (тренінгу) реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

Наказ Міністерства соціальної політики України від 03.01.2013 № 2 «Про затвердження Порядку надання територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, послуг з професійної орієнтації осіб»

 

     Послуги з профорієнтації

     Вибір професій

     Де отримати професію

     Платформа профорієнтації

 

9 листопада 2017 року фахівці Лохвицької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості провели професіографічну екскурсію для учнівської молоді до Лохвицького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Полтавській області.

В екскурсії взяли участь вихованці випускних класів Лохвицької загальноосвітньої школи № 2 та № 3.

14.11.2017

У Дніпропетровську близько 100 школярам 9-11 класів сільських шкіл провели презентацію туристичного сервісу Дніпропетровського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості в режимі Skype-зв’язку.

06.11.2017

26 жовтня 2017 року Одеською обласною службою зайнятості проводився обласний День профорієнтації «Профорієнтаційний майстер-клас – Місто майстрів» для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Всього було проведено 54 профорієнтаційні заходи, до яких залучено 2,5 тис. школярів, понад 60 підприємств, які представили понад 100 різних професій та спеціальностей.

02.11.2017

Миколаївський обласний центр зайнятості незабаром буде святкувати десяту річницю роботи Молодіжного центру «Моє майбуття», який справедливо вважаєтьсяосередком профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю в м. Миколаєві.

01.11.2017

18 вересня 2017 року у м. Дніпро відбувся 11 Благодійний фестиваль «Мама+Я», який став традиційною подією для міста Дніпро та області. Для участі у фестивалі до мальовничої паркової зони на березі Дніпра з’їхались майже 2000 дітей-сиріт та дітей, що позбавлені батьківського піклування з дитячих будинків та інтернатів, а також діти з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу міста Дніпро та області.

04.10.2017

Хмельницький міський центр зайнятості в постійному пошуку нових форм, ідей, пропозицій і завжди напоготові порадити,допомогти школярам зробити вірні кроки на складному шляху до професії своєї мрії.

07.11.2017

Наприкінці жовтня для школярів лівобережжя міста Дніпро було проведено День відкритих дверей Дніпропетровського професійного залізничного ліцею в рамках «Декади професій» залізничного та автомобільного транспорту.

Для дітей була підготовлена яскрава виставка «Моя професія – залізничник», яка знайомила з талановитими учнями цього навчального закладу.

06.11.2017

В рамках проведення "День відкритих дверей ЦЗ" "Служба зайнятості для учнівської молоді" на базі Рахівського центру зайнятості проведено інтерактивний конкурс щодо організації власного бізнесу.

01.11.2017

Одним з найпріоритетніших напрямів роботи служби зайнятості є працевлаштування молоді. Представники Київського міського центру зайнятості започаткували профорієнтаційний проект «Майстерня професіоналів», метою якого є інтеграція молодої людини у суспільство, активний пошук роботи, сприяння ефективного працевлаштування, створення результативного резюме та успішна самопрезентація на ринку праці.

31.10.2017

Важливою передумовою  збереження та відновлення трудового потенціалу нашої країни залишається профорієнтаційна робота з молоддю. Досягти результатів в цій роботі неможливо без координації дій влади, освіти, соціальних служб, роботодавців, громадських організацій та інших інституцій.

15.09.2017