Професійна орієнтація – це допомога людині у виборі або зміні професії, визначенні можливостей професійно-кваліфікаційного та кар’єрного зростання,  формуванні кар’єрного плану.

Професійна орієнтація осіб, які звернулися до державної служби зайнятості, здійснюється шляхом  професійного інформування,  професійного консультування,  проведення професійного відбору та професійної діагностики.

Фахівці центрів зайнятості за допомогою спеціалізованих тестів та індивідуальної консультації допомагають з’ясувати професійні схильності та здібності особи, коло інтересів, життєві цілі та орієнтири. Учасники  семінарів та тренінгів опановують навички пошуку роботи, написання резюме, підготовки до співбесіди з роботодавцем, розглядаються питання кар’єрного розвитку та розвитку кар’єри.

Професійна консультація з фахівцем допоможе розібратися з труднощами, які заважають знайти нову роботу у найкоротший термін. Разом з особою фахівець визначить послідовність кроків для подолання цих труднощів, допоможе визначитися з найбільш підходящою професією і роботою.

Для молоді, яка шукає роботу  вперше наші фахівці проводять цікаві профорієнтаційні зустрічі з носіями професії та роботодавцями, тренінги та майстер-класи з розвитку затребуваних на ринку праці навичок, формуванні кар’єрного плану, техніки пошуку роботи.

Бажаючі мають змогу пройти професійну діагностику з метою вибору/зміни професії, виявлення здібностей, інтересів, навичок. Кваліфіковані фахівці проведуть консультацію та сформують рекомендації щодо побудови професійної кар’єри.

Пройти тестування можна на безкоштовних онлайн платформах Державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" або "Моя професія". Платформи забезпечують особам, в першу чергу молоді, у дистанційному форматі без відвідування центру зайнятості, можливість проходження психологічного тестування та отримання його результатів, і таким чином зробити власну профорієнтацію. На платформах розміщені як комплексні профорієнтаційні тести так із діагностики "м’яких навичок".

Результати тестування на Платформі відображаються також в "Персональному кабінеті особи" на веб-порталі державної служби зайнятості. За результатами тестування на Платформі можна отримати профорієнтаційну консультацію у будь-якому центрі зайнятості. Записатись на консультацію з професійної орієнтації можливо в "Персональному кабінеті особи", де обрати мету відвідування: отримання консультації з професійної орієнтації та діагностики (тестування) та центр зайнятості.

Усі профорієнтаційні послуги надаються центрами зайнятості безкоштовно. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару (тренінгу) реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

 

     Послуги з профорієнтації

     Вибір професій

     Де отримати професію

     Платформи профорієнтації:

 "Профорієнтація та розвиток кар’єри";

 "Моя професія"

 Законодавчі та нормативно-правові акти

Закон України «Про зайнятість населення» статті 7, 32, 33

 Постанова Кабінету Міністрів України від 17.09.2008 р. № 842 «Про затвердження Концепції державної системи професійної орієнтації населення»

 Розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.07.2018 р. № 469-р «Про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної системи професійної орієнтації населення»

 

30.03.2023